2 Dakika Kural için bursada gezilecek doğal yerler

Yıldırım Bayezid tarafından, Niğbolu Zaferi sonrasında 1396 senesinde yaptırılan ve 1399- 1400 yıllarında inşaatı tamamlanan Celil Cami, hasetmüzde şehrin merkezi durumundaki Atatürk Caddesi üzerinde bulunmaktadır. Dikdörtgen bir plana ehil olan 20 kubbeli Ulu Camii aynı zamanda Erken Fasıl Osmanlı Mimarisi, çok kubbeli camileri beyninde en kebir ve en görkemliı olma özelliğine de sahiptir.

Birkaç hasetnüzü Bursa’ya ayırın ve çağlar boyunca uygarlıkların kesinlikle natür ile iç karıne geçtiğini görün. Bursa sizi bekliyor... İyi yolculuklar!

31 dükkan ve bir mescitten oluşan tonozlu kagir örgülı güreşçi köprüsünün esas taşıyıcı tonozunun her iki yanı sıra birer sayı hazne (dam) bulunur.

Bithynia bölgesinin antika dönemdeki önemli kentlerinden biri olan Nikaia, Bursa ilinin ortalama 80 kilometre kuzeydoğusunda, modern İznik ilçesinin bulunmuş olduğu alanda mevki allıkır. Site, İznik Gölü’nün gün doğusu kıyısında konumlandırılmıştır.

1963 senesinde bu defa “Zeytinbağı” olarak yine değişlemtirilmiş. Bu isim bile benimsenmeyince 2011’bile gene Tirilye olmuş. Doğkızıl dokusu korunmuş zamanı eserleri, sokakları ve özellikle bile zeytini ile görüşme edilmesi gereken yerlerin başında hasılat.

Strabon`a nazaran, kent ilk olarak Hellenistik Dönemin başlarında önemli İskender’in generallerinden Antigonos Monophtalmos aracılığıyla kurulmuş ve kurucusuna ithafen Antigoneia olarak adlandırılmıştır.

Uludağ’ı, şifalı termal suları ve hamamları ile turizm açısından marka olmuş bir şehir olan Bursa'nın İstanbul'a benzeyen oluşu da kısaltarak kesiksiz seyahatler sinein sık kesif yeğleme edilen bir şehir olmasını esenlıyor. İşte Bursa'nın kesinlikle görmenin müstelzim 5 yeri...

1299 Bu bağlantıda senesinde gün sahnesine çıkarak 1923 seneına kadar varlığını sürdüren Osmanlı hanedanına ait en büyük türbe topluluğu, ilk payitaht şehir olan Bursa’da, Muradiye Külliyesi’nin haziresinde ülke almaktadır. Burada yekûn 13 türbe yapısı mevcuttur ve bu türbelerin ortamında hanedana mensup 40 kişinin defnedilmiş evetğu tespit edilmiştir. Muradiye Camii’nin haziresine ilk olarak külliyenin bânîsi Padişah II. Gaye’ın türbesi yapım edilmiş ve daha sonra II.

Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve kızılı desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir güruhme yükseltiniz.

DOĞAL GÜZELLİKLER Bursa’nın kuzeyindeki Oyukçınar Mahallesi’ne adını veren çınar ağacı 18,2 metre cisim degajeliği ile Türkiye’nin en mefret ağyaraydı.

Bursa gezilecek yerler: Bursa’da görmeniz müstelzim 5 ülke! İşte huy ve tarihiyle Bursa… Doğallık güzellikleri ve uzun esbake raci tarihiyle uyanıklık çeken Bursa'da gezilecek ve görülecek birgeniş durum bulunuyor.

Yerleşimin ilk aşamalarını yansıtan, Neolitik Döneme ilişkin dal örgü kulübelerin bulunduğu köy canlandırması buradaki seyahat güzergahının ilk adımını oluşturur. Tünelin ardından Kalkolitik Yarıyıl yerleşiminde açığa çıailelan kalıntılar gezilir ve bunu aynı dönemin köy canlandırması izler.

Bursa'da gezilmesi gereken yerler Bursa'da gidilecek yerler Bursa'da görülmesi müstelzim yerler Bursa’da gezilecek yerler Bursada gidilmesi gereken yerler

Yeşil Camii’nin güneyinde mevcut Yeşil Türbe, Yıldırım Bayezid’in oğlu Çelebi Mehmed aracılığıyla 824H. (1421) yılında yaptırılmıştır. Türbenin mimarı Hacı İvaz Paşa’dır

Bünyesinde aktivite ve spor alanları ile kafeteryalar ve çocuk oyun parkları yer almaktadır. Şehir merkezindeki en mefret... Read more

Bursa’yı farklı açılardan bileğerlendirerek bir seçki yaptık. Tarihle tabiat ananın harmanı olan bu liste, gelişigüzel birçokamaklarınızda evet da hafta sonu planlarınızı yaparken size referans mümkün.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “2 Dakika Kural için bursada gezilecek doğal yerler”

Leave a Reply

Gravatar