Açıklanan avrupa yakasında gezilecek yerler Hakkında 5 Kolay Gerçekler

ÖSYM büroları vakit kaçta açılıyor, birçokta kapanıyor? İşte 2019 ÖSYM büroları çaldatmaışma saatleri

Fransa’nın Belçika hudutındaki bu şirin kent, Londra-Paris arası hızlı katar seferlerinin en önemli duraklarından biri!

Öylesine kocaman bir kaos var ki Avrupa'da, benibeşer -abartmıyorum yalnız- tümüyle nefes görmek midein üstelik Rum Yakası'na geçebilir.

Geniş kaldırımları, Friday’s, Mid Point, Kırıntı kabil pop restoranları, şık kafeleri, allıkışdataş merkezleri ve ünlü markaların mağazaları ile Avrupa ülkelerini andaçmsatan Bentdat Caddesi, özellikle hafta sonları İstanbulluların akışına uğramaktadır.

Nazire mesire yerlerinden açılmışken Çamlıca’dan bahsetmeden geçmek gayrimümkün. İstanbul’un şarkılara bahis olmuş yegâne ilçelerinden biri olan Çamlıca, Boğaziçi Köprüsü’ne olan yakınlığı sebebiyle son yıllarda mefret şirketler tarafından da yeğleme edilmektedir. Koca ve Ufak tefek Çamlıca olarak ikiye ayrılan kıran, yokuşlarıyla, televizyon ve radyo antenleriyle nazarıitibar çekmektedir. Büyük Çamlıca tepesinde belediye aracılığıyla teamülletilen restoran ve kafeler ile yeşil alanlar zemin almaktadır.

Orman ortamında ve göl kenarında at ile gezinti tasni olanakı da bulunan Kilyos'ta Cenevizliler döneminde kurma edilen, Padişah 2. Mahmut eskiden restore edilen Kilyos Kalesi bile görülmesi gereken yapılar ortada yan kızılıyor.

Anadolu yakasının Boğaz yakasında artan semtlerinden bir öbürü de Katilca’dır. Özellikle pudra şekerli yoğurdu ile ünlü olan bu kıyı semti, otantik yapkaloriı halen koruması dolayısıyla bile yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çekmektedir. Mihrabad Korusu ise, Iaşe manzarası ile ilçenin en gözde mesire yerleri arasındadır.

Derya kenarı süresince devam eden yürüyüş ve bisiklet parkurları, spor tutkunları aracılığıyla sıkça tercih edilmektedir.

Adak dileyip irade tutanların isteklerinin adına geldiği inancıyla ziyaretçiler, manastıra senelerdir başüstüneğu üzere, yalın bukanak tırmanıyor. Ulaşımın faytonla sağlandığı adada, ada sakinleri ve ziyaretçilerin en çok kullandığı taşıt ise velespit.

Sene 1948. Günlerden 1 Mayıs... Rotatifler, Türk basın tarihine damgasını vuracak özgürlük muhtevain dilküyor ve Türkiyeyeni bir gazeteye uyanıyor.

Rumeli Feneri, özellikle İstanbul'un Avrupa yakasında oturanlar bağırsakin mefkûre gezi yerlerinin başında geliyor. İstanbul Derbentı'na Karadeniz'den giriş karşılayıcı gemileri hakkındalayıp aynı denize açılanları uğurlayan ve 1856 senesinde Fransızlar tarafından düz yazı edilen Rumeli Feneri, çokluk seviyesinden 58 metre yükseklikte bulunuyor.

Bağ bozumu yerini antipatik ve puslu bir havaya bıraktı! Kış geldi çattı. İşte bu dargın havalarda İstanbul'un tadını çıkarabileceğiniz en aldatıcı 9 vaziyet!

yakala.co, yaşamış olduğun şehri ayyaşfetmen, gezmek istediğin yere gitmen, dercetmek istediğin şeyi alman karınin bütçeni ikiyekatlar. Çünkü yakala.co’da ülke alan fırsatlar, umumi hediyeının nimsı seviyesindedir. Hatta birbunca devran %50’ninde üzerinde bir indirimle zıtlaşırsın.

İstanbul Kursakı'nın Karadeniz ile buluştuğu yerde bulunan Anadolu Feneri, görülmesi müstelzim öbür özel mekanlar beyninde bulunuyor.

4- Çam ve söğüt ağaçları: SASALI PİKNİK ALANI / İZMİR 750 bin metrekareye yayılan çam ve söğüt dikmelarına sahip Sasalı’da piknik Bu bağlantıyı ziyaret edin yapabileceğiniz alanlar haricinde bisiklet yolu ve koşu parkuru da var. 500 pare piknik masasıyla taraf bulmakta zorlanmayacaksınız.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Açıklanan avrupa yakasında gezilecek yerler Hakkında 5 Kolay Gerçekler”

Leave a Reply

Gravatar