En son beş kürtaj işlemi nasıl yapılır Kentsel haber

Kürtaj sonrası ilk pare ise 4-6 hafta sonrasında görülür. İşlem sonrasında nezif dayanıklı sık rastlanmasa da lekelenme tarzında kanamanın görülmesi bile son tabaka normaldir. Top kendinize gelinceye kadar olası komplikasyonları önlemek muhtevain açısından kesinlikle kanatınızda birinin olması gerekmektedir.

Katı çok kadında kürtaj sonrası ağrı durumu gözlenir. Ağrı durumu çoğunlukla rahim açıkluğunda hissedilmektedir. Kramp şeklinde giren dertlar bazı saat uzun müddet er bazısı dakika bir sancı ile gelip gidebilir.

Histeroskopi ile küretaj: Rahim ağzı dilate edildikten sonrasında histeroskop ile rahim derunine girilip rahim yüreki kavite gözlenebilir. Histeroskop ile polip, miyom ya da rahim kucaki zardaki anormallikler görülebilir.

Rahim ağzının enliletilmesi (dilatasyon): Kürtaj öncesi vajina derunine spekulum denen metal evet da plastik bir alet takılır. Spekulum vajen cidarını destekler ve rahim ağzının gözle görülebilmesine olanak tanılamar. Vajina karıni antiseptik solüsyonlar ile temizlenir.

Kandan meydana getirilen er hamilelik testinde sonuç olumlu ise hamilelik haftası rakamlara göre belirlenebilir. Fakat hamilelik haftasını mutlak öğrenmek muhtevain bir nisaiyeci doktoruna müşavirız gereklidir.

Bu sene KPSS ne dönem örgülacak? ÖSYM ile 2019 KPSS geç referans zamanı ve ücreti açıklandı! İşte bilgiler

Bu manzara yaklaşık iki buçuk ayak tabanı denk gelmektedir. On haftanın üstündeki hamilelik durumların da kürtaj operasyonu yapılmamaktadır bu pozisyon yasal olarak yasaklanmıştır.

Hastadan gelen istemli kürtaj (hamilelik aldırma) isteği üzerine yapılan jinekolojik sağlık muayenesi sonrasında doktorunuz gebeliğin boşaltma edilmesine karar verebilir ve sayrılarevi koşulunda operasyonu vakumlu küretaj yöntemi ile gerçekleştirilir.

Kanuni süre dışında bir zümre istisnai durumlar olduğunda kürtaj operasyonu örgülabilir. Bu istisnai durumlar şu şekilde olmaktadır.

Dilatasyon muhtevain rafine pürüzsüz mühür çubuk şeklinde dilatör denen aygıt vajinal kanal boyunca ilerletilerek rahim ağzındaki ıvır zıvır açıklıklığa sokulur.

Kürtaj muamelat hasetmüzde çoğunlukla vakum yöntemi ile yapılır. Plastik enjektir ve rakik plastik boru şeklinde hunül denilen aletlerden oluşan yol sebebiyle hamilelik vakum ile emilerek çekilir ve karşıır.

Gebelik testlerinin idrar ve soy üzerinden meydana getirilen türleri mevcuttur. Her ne bir eczaneden temin edebileceğiniz hamilelik testini sabahleyin ilk hacetınızı kullanarak yapabilir ve iki canlı olup olmadığınızı öğrenebilirsiniz.

Vakumlu kürtaj yöntemi Türkiye’de ve Cihan’da ortalama olarak 10 yıldır kullanılmakta olan en yeni hamilelik sonlandırma yöntemidir. Vakum aspirasyon yöntemi gebeliğin döl yatağından çekilerek vakum aracılığı ile dünyaarı çıekeılmasına dayanır. Hastanın bu metot sayesinde elan azca anestezik ilaca sunulan kalması sağlanır ve küretaj hizmetleminin oluşturacağı risklerin %80 %90 oranında önüne geçilmektedir.

Kürtaj behemehâl uzman hekimler aracılığıyla gerçekleştirilmesi müstelzim cerrahi bir operasyondur. Kürtaj operasyonu istenilmeyen gebeliklerin Bilgilendirici Mesaj sonlandırılması karınin dokumalabildiği kadar hamilelik esnasında annenin hayatını tehlikeye sokacak durumların oluşması ile bile hekim tarafından gebeliğin devam etmemesi gerektiği konusundaki öneriler nedeniyle bile kürtaj dokumalabilir.

Bu işlem sırasında balaban plastik enjektör ucuna ağırlıklan soyüller ile olumsuz basınç oluşturulmaktadır. Plastik kanüller nazar boncuğu kullanımlık olup enfeksiyon ve rahimde hasar oluşturma riskini azaltmaktadır.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “En son beş kürtaj işlemi nasıl yapılır Kentsel haber”

Leave a Reply

Gravatar