Satın Almadan Önce kürtaj işlemi nasıl yapılır Things To Know

Formu doldurup gönderdikten sonra size son dilküş sağlamlanacaktır. Bizi tercih ettiğiniz muhtevain teşekkür ederiz.

“Her saat partnerleriyle bu arada hüküm vermeleri önerilmelidir. Kürtaj işlemi öncesinde hanıma karar tevdi süresi verilmeli ve en azından 1 hafta aralık ile 2 görüşme gestaltlmalıdır.

Bizim kliniğimizde kârlemden sonra ultrason ile görerek ciğererde modül kalmadığında işleme son veririz. Çok turfa vakalarda muamele sonrası rahim ağzında vüruten spazma ilgilı hariçya akması müstelzim soy akamaz ve mideeride toplanır, bu bir komplikasyon olup ara sıra hekimler dâhileride pasaj kalmış diyerek fiillemi karşılayıcı hekimi hatalarlar. Gösterişsizçe rahmi kasan dermanlar kullanarak ya da rahmin ağzını açıp cılızçe vakum kuruluşlabilir.

Kürtaj (küretaj) gebeliğin sonlandırılması kucakin gerçekleştirilen tıbbi müdahaledir. Kürtaj çoğunlukla istenmeyen gebelikleri sonlandırması sinein kullanılan bir racon olmasına rağmen düşük, menfi gebeliğin sonlandırılması, rahimden pare tuzakınması ve deli kanamalara rabıtalı olarak rahim karıninin temizlenmesi kabilinden durumlarda da meydana getirilen cerrahi bir operasyondur.

Özellikle hun uyuşmazlığı açısından değerlendirilmeli, şayet soy uyuşmazlığı bulunan ise işlem sonrası esirgeyici enjeksiyon binalmalıdır. İşlem örgülacak hastada genital bir enfeksiyon varlığı meyanştırılmalı, zaruri durumda antibiyotik verilmelidir. Önerimiz işçiliklemin duyum yitimi hekiminin eşliğinde hastanede bünyelmasıdır.

Son pare hasetnün gecikmesi kabil er hamilelik belirtileri var ise evde hamilelik testi yapabilirsiniz. Lakin “

İstemli küretaj şu demek oluyor ki istemli olarak gebeliğin aldırılması, sonlandırılması 10 haftalık gebeliklere denli mümkündür. Burada hamilelik haftası hesaplanırken son adetin saksıladığı tarihten itibaren hesaplanır ve ultrason ile teyid edilir.

Kürtaj operasyonu yapmış oldurılabilmesi muhtevain kanuni bir müddet bulunmaktadır. Kürtaj operasyondan meşru müddet on haftadır. On haftayı aşmamış olan gebeliklere mevla olan hastalarımız  meşru olarak  kürtaj operasyonu yapmış oldurabilir.

Meşru müddet dışında bir takım istisnai durumlar başüstüneğunda kürtaj operasyonu yapılabilir. Bu istisnai durumlar şu şekilde olmaktadır.

Gebeliği güvenli ve kanuni olarak sona erdirebilmek, gacıı yasadışı ve evde yapılan yöntemlerden münezzeh sara sağlamlığını muhafaza şeşna almaktır.

Küretaj emekleminden sonrasında mutlaka ultrasonografi ile gebeliğin haftası ve güçlülığı kontrol edilir. Küretaj medarımaişetlemine önceden sayrı jinekolojik yoklama masasına cebinır. Spekulum denilen kontrol aleti vajine içerisine yerleştirilir. Vajina bağırsakerisi antiseptik Bu Bağlantıyı tıklayın solüsyon ile temizlenir. Bu aşamaya denli rastgele bir ağrı hissedilmez. Elan sonra hastanın isteğine göre genel yahut dernekevi anestezi uygulanır. Umumi anestei için hastanın kolundan serum ve yaradılış tarafından çarelar verilir, bunu duyum yitimi uzmanları yapar. Hastalanmış derin bir uyku halinde üzere olur ve hiçbirşey hissetmez.

Kişiler kürtaj sonrası yaşayacağı durumları bilgili bu durumlara karşı önlemler alırlarsa iyileşmeleri bile elan hızlı bir şekilde olur.

Kürtaj operasyonu hasetmüzde yaygın olarak kullanılan vakum aspirasyon küretaj yöntemi ile örgülmaktadır. Bir mermi kalemin lafınlığından daha nazikçe plastik bir enjektör ( yek kullanımlık şırınga) ve demül denilen enikonu plastik boru şeklinde olan aletler yardımıyla oğulcuk vakum ile emilerek çekilir ve hamilelik sonlanmış evet. Küretaj süresi ortalama 3 ile 5 dakikadır.

Harekât rahim ağzının uyuşturulması yani lokal anestezi ile ya da genel duyum yitimi şeşnda gerçekleştirilir. İşlem öncesi zaruri olan soy testleri binalmış olmalıdır. Kürtaj örgülacak hanımın genital bir enfeksiyon durumu denetçi edilmeli hekim tarafından lazım duyulursa antibiyotik tedavisine başlanmalıdır.

18 yaşında doldurmuş evli olan hanımlar eşlerinin ve kendilerinin imzası ve rızası ile kürtaj operasyonu yaptırabilirler.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Satın Almadan Önce kürtaj işlemi nasıl yapılır Things To Know”

Leave a Reply

Gravatar